WebZdarma.cz
Aktuálně zařazujeme ke stažení záznam přehrávky žáků Školy Jaroslava Ježka z května 2009.

Následující stránka je pro odvážné a zvědavé, ale zároveň pro ocenivšeschopné lidi, kteří respektují, že i my si rádi něco pověsíme na pavučinu internetu. Články jsou řazeny jak přicházejí, anebo aby trochu navazovaly. Příspěvky zatím dodali Láďa, Nikola a Eva a určitě přijdou i od Matěje, Vaška a Vládi. Všichni byli členy IV. výchovné skupiny ve škol. roce 2007/08 a bylo nám spolu fajn. Stránky (1) jsou jednoduché, jen tak ke čtení, s uvedením souvisejících odkazů , a pár fotek, i návštěvní knihy.

Láďa:

Vítejte na stránce internátní skupiny s názvem Hynkovci, ne že by každá skupina si nějak říkala spíše bych řekl, že to vzniklo s příjmením našeho vychovatele, který alespoň podle mě je fakt dobrý, i když si to třeba všichni nemyslí. Je pravda, že někdy máme chvíle, kdy bychom ho nejraději vyměnily, ale stejně bychom nikdy nenašly nikoho jako je on, nebo lepšího. Tak to by o Ohynkovi stačilo a teď k nám žákům, Dovolím si o každém napsat jak je vnímám já, ačkoliv oni samy také něco napíšou, tak jdeme na to. Začneme našimi dvěma princeznami.
První Eva, žákyně osmého ročníku základní školy, v naší skupině je letos poprvé. Je dobrá, celkem i milá, špatné vlastnosti a projevy: nevím o žádných, jako u všech. Nikola druhá a poslední s princezen. Je taková trochu od rány každému ráda řekne co si myslí, jinak nemam co dodat, špatné vlastnosti by se možná našly, ale od toho tu nejsem. Matěj dobrý kámoš, naší internátní rodinku rozšířil teprve letos. Chodí do stejné třídy jako Eva a Nikola. Co má rád? Na to odpovím jedním slovem airsoft. Co nemá rád? To nevím neznám ho moc dlouho. Vašek Dobry kámoš. kamarádský, dobře se sním kecá. Rád nosí značkové oblečení. Co nemá rád? Horší známky než trojky, více nevím a i to jsem typoval. Chodí také do 8 třídy. Vláďa, O něm nějak nemám, co napsat, snad jen to, že rád hraje PC hry, a do které třídy chodí, to časem doplním. Co nemá rád, to nevím.
Konečně se dostávám k tomu, abych napsal kdo jsem já. Jsem poslední člen hynkovců a dovolím si říci, že udělat stránky naší skupiny napadlo vlastně Ohynka a mně. Chodím do první praktické a mam rád počítače, občas si poslechnu nějakou tu načtenou knížku, nebo něco napíšu, ale psával jsem spíše před rokem, kdy jsem musely dělat školní časopis, který vždy píše devátá třída. Co nemám rád? Ani pořádně nevím snad ukoly, někdy besedy s různými známýma osobnostmi. To by jako úvodní stránka mohlo stačit.

nahoru

Eva:

V úterý 17. 6. po koncertě jsme si s Ondrou vyjeli na tandemech na malou objižďku Prahou. Ondra jel s Vláďou a já s Láďou. Nejdřív jsem si myslela, že to bude hrozná jízda, ale nakonec to bylo dobré. Při nasedání na kola nám začal pomáhat nějaký turista, přitom ani nebyla potřeba. Na chvíli jsme sesedli a převáděli jsme kola přes silnici. Na chvilku jsem se kola pustila a Láďa kolo převedl beze mě. Když se pro mě vrátil, začal si to vyčítat. Ale to nebylo vše: nasedl, aniž by mi to oznámil a rozjel se. Chvíli jsem za ním šla dokud mu Ondra neřekl, ať zastaví. Od té chvíle si začal dávat větší pozor. Naučil se říkat mi, kdy nasedá a co mám dělat. Tak jsme úspěšně dojeli až k nádraží Holešovice a pak jsme se vraceli zpátky. Místo cílové rovinky nás čekal větší kopec, ale zvládli jsme to. Celí uřícení a žízniví jsme se vrátili do školy. Určitě bych si tento zážitek jako každý jiný co jsme zažili s Ondrou chtěla zopakovat. Myslím si, že nám to prospělo a dobře jsme si zajezdili. Doufám, že se ještě v podobném složení sejdeme a jízdu zopakujeme.

nahoru

Nikola:

Ve čtvrtek 21. 12. 2008 jako každý rok nás praktická škola pozvala do čajovny, kde jsme si mohli zazpívat a mlsat nějaké dobroty. Jako každý rok to bylo hezké a hlavně si musíme uvědomit, že to PRŠ pekla pro nás. Tak jim patří velký dík.
O den později byla Vánoční Besídka. vystupovali jsme se třídou a to se nám vůbec nepovedlo. Byl to čtený příběh od Ludvíka Aškenázyho.
Pak právě se skupinou. Byl to námi myšlený příběh a myslím, že se velmi povedl. Na to jak dlouho jsme u něj seděli, se to ani nezdálo. Měl velký úspěch. Tím pádem bych ráda poděkovala skvělému vychovateli ONDROVI HYNKOVI, který nám v tom pomohl nejvíce!!!!!!!!!!!!! Pak třeba vystupoval 9. ročník s písní Vánoce Vánoce, ale hranou verzí. Měli to na rychlo a trošku to bylo znát, ale povedlo se jim to. A vystupovala skupina Krobovců se čtyřmi příběhy na zamyšlení. Myslím, že se to povedlo.

nahoru

Vašek:

Zprvu jsem nevěděl o čem mám psát. Po radě jsem se rozhodl vám napsat o návštěvě ve značkové prodejně na Flóře.
Ani nevím kde mam začít. Vím jen to, že to bylo někdy na zimu. A v tu dobu jsme se skupinou „nejsuprovějšího“ vychovatele na světě nakupovali dárky. A nějak jsme zavítali na Flóru. A já z dálky viděl nápis Billabong a už jsem věděl, že tam musím jít. Tak se taky stalo. Potřeboval jsem peněženku a tak moje návštěva měla cíl. Ostatní si jen věci prohlíželi. Divím se celé skupině a obzvlášť Ondrovi, protože nakupovat se mnou není žádný med. A tímto je trochu obdivuji. Ale k věci.
Po dlouhém rozmýšlení a zkoušení jsem objevil, tu pravou, která mi fakt sedla a líbila se mi. Cenu radši uvádět nebudu.
A to je tak v kostce vše. Abych nezapomněl, peněženka se má dobře a plní svou službu do dnešních dnů.

nahoru


Návštěvní kniha

Související odkazy:

Láďovy osobní stránky

Láďovy osobní stránky II

Láďovy ohýnkovské stránky, které udělal, protože zapomíná hesla :-))

Matěj & Airsoft

Tyfloturisťák tím to vlastně jednou pro nás všechno začalo?

Škola Jar. Ježka

Ondra
nahoru

Datum poslední aktualizace 07. 12. 2008