Hudba

 Hudba

Hudba je tak zvaný lék pro všechny lidi. Hudba je všude kolem nás.
Hudbu poslouchá každý člověk ať je to cokoliv. Všichni lidé nemají stejny pocit - např: při poslechu hudby, při zpěvu, při tanci každý si v tom najde něco jiného.

Znám takového člověka, který když slyší hudbu hraje nebo tančí - cítí z hudby adrenalin. Jak říkám, každý má jiné cítění.

Pro mne jako pro hudebníka je hudba celý život - prožívám v tom své problémy radosti i překvapení a hlavně podle hudby se dá poznat jaká je nálada po několika taktech. A proto všichni hudbu poslouchejte jakou máte rádi protože hudba dává nám a my zas jí.

Jako malé dítě jsem si představovala jak budu stát na podiu před publikem a budu si užívat jejich potlesk. Netrvalo to celkem dlouho. Své první vystoupení jsem měla v 9. letech v Karviné. Každým rokem se pořádá mikulášská v paláci Akropolis a tam bylo několik mých vystoupení.

Zanedlouho jsem se seznámila s dětmi ze ¨Základní školy z Havličkova náměstí.

Jmenovali jsme se kapela Fire. V této kapele jsem působila půl roku.

Konečně jsem si našla něco co mne baví a co ke mne patří.

Je to romská hudba. Jmenujeme se Apsabacht. Tento název vznikl ze dvou slov Bachtale apsa – slzy štěstí. S touto kapelou hraji přes rok a máme úspěšná vystoupení, nedávno jsme byli v Řecku. Spoustě lidem se náš styl hudby líbí, často mne po koncertě zastavují a říkají, že mám krásný hlas ale to není vše, mám se co učit. Hudební kariéru mám před sebou.

Lidé se učí celý život věci, které je nebaví a proto když má někdo štěstí, tak by měl na sobě pracovat a plně se tomu věnovat. Jsem ráda, že jsem dostala takovouto šanci rozvíjet svůj talent už odmalička. Můj první nástroj byla zobcová flétna na kterou jsem hrála od 6 let do svých 9 let.

Ve čtvrté třídě jsem začala hrát na klavír. Po klavíru příčná flétna.

Občas se sama sebe ptám jestli jsem normální, jak tohle můžu stihnout??

Přiznám se, že toho mám někdy dost a nejradši bych utekla někam

Jak už jsem říkala, jsem ráda za to, co umím.

Velice ráda budu vzpomínat na Základní školu kde jsem vyrostla. Protože veškerou pomoc kterou jsem potřebovala, mi poskytla.

Tímto všem děkuji.