Reportáž o zápase v ledním hokeji na MS 2013


Švýcarsko-Česko 2:1
Čtvrtou medaili v řadě česká hokejová reprezentace z mistrovství světa nepřiveze. Hokejisté ve Stockholmu, v pracně vybojovaném čtvrtfinále, podlehli Švýcarům 1:2. Naopak Švýcaři, kteří poslední medaili získali před šedesáti lety, budou bojovat o medaili.

Úvodní třetina se nesla ve švýcarské režii. Už v šesté minutě vypálil Hollenstein a Pavelcem vyražený kotouč si do vlastní branky tečoval Židlický. V desáté minutě mohla být situace ještě tragičtější - z trestné lavice se vracející Suri obdržel dlouhou přihrávku, řítil se zcela sám na branku a v rozhodující chvíli při pokusu o kličku mu puk sjel z hole.

Ani ve druhé třetině nebyly českým hokejistům přesilovky moc platné. Už v polovině třetiny obránce Josi vystřelil, puk tečoval Irglovu hokejku a Pavelec nestačil zareagovat. V závěru třetiny Češi Švýcary zmáčkli, to ale vyřešil bezchybně chytající Gerber.

Na začátku poslední třetiny dal Kutlák naději svému týmu v přesilovce, když snížil na 1:2. Po zbytek třetiny Švýcaři nevěděli, kde mají bránit dřív a vyhazovali puky do středního pásma. Bohužel ani Vrbata v sólovém útoku na bránu neskóroval - stejně jako v posledních dvaceti vteřinách při hře šest na čtyři.

A tak česká reprezentace z mistrovství letos odjede bez medaile.

Složení reprezentačních týmů

ČR: Pavelec - Židlický, Čáslava, Z. Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Kutlák - Fleischmann, Plekanec, Tlustý - Voráček, Hertl, Hudler - Vrbata, Hanzal, Koukal (41. Tenkrát) - Irgl, Novotný, Hubáček. Trenér: Alois Hadamczik

Švýcarsko: Gerber - Seger, Vauclair, Furrer, Blindenbacher, Diaz, Josi, Von Gunten - Niederreiter, M. Plüss, Moser - Bieber, Traschler, Walker - Gardner, Suri, Ambühl - Bodenmann, Cunti, Hollenstein. Trenér: Sean Simpson

Jiří Krenk, 10. ročník