Rybaření

 Rybaření

Rybaření je velmi krásný sport. Já, jako malý kluk, jsem k tomu přičichl a dělám to dodnes, a to je mi 16 let. K tomu, abyste mohli rybařit, potřebujete rybářský lístek, a to znamená, že budete muset složit zkoušky. Ty zkoušky se skládají ze sladkovodních ryb. Musíte rozeznat různé druhy ryb a také je umět popsat. Já sám jsem dělal zkoušky třikrát a až na potřetí se mi povedly. Tak to by bylo na úvod vše.
Moje zážitky z rybařiny

Můj první zážitek je z doby, kdy jsem byl ještě malý kluk. Stalo se mi, že mi můj prut uplaval, ač nevím z jakého důvodu, tak mi prostě uplaval. Tak to je můj první zážitek s rybařením. Můj druhý zážitek se stal na Labské přehradě. Vyrazil jsem s pár lidmi na Labskou přehradu a tam se mi stalo to, že když jsem vyrazil s loďkou na řeku a když jsem nahazoval, tak se můj háček chytil kamarádovi do vlasů a jeho háček zase do mých vlasů. No, to je ze zážitků všechno, ale je jich opravdu hodně.
Příprava pro rybáře

Příprava pro rybáře je velice, ale velice obsáhlá. Tam také záleží na spoustě věcí. Jsou tam různé technické věci, jako jsou různé možnosti nahazování prutů. Správný rybář by měl rozeznat správné vlasce, správně se tomu říká imitace. Jsou různé třídy imitací. Imitace na dravce se řídí se to podle čísel 1,5 a 2,6. Dále jsou imitace na ryby, jako je kapr nebo lin obecný, tam jsou 0,2 a dále jsou na mořské ryby. Je potřeba vědět, čím ryby krmit. Nejčastější je žížala nebo houska, ale také se dá chytat na kukuřice a ještě na rousnici nebo na červy a pak také je jedno speciální krmivo, na které se dá taky chytat, a to se jmenuje bejlís to je uděláno z těstíčka a to je obarveno krví. To by bylo z přípravy vše.
Čerpáno z příručky pro rybáře

Pavel Beneš