SPORTOVNÍ HRY ZRAKOVĚ POSTIŽENÉ MLÁDEŽE – PRAHA 2012

Tyto sportovní hry probíhaly od 28. května do 1. června. Zúčastnilo se jich osm družstev. Sedm družstev bylo z České republiky a jedno družstvo bylo ze Slovenska.

První den sportovních her probíhal takto: Odpoledne přijeli všechny výpravy do naší školy, kde se hrál showdown, což je hra podobná ping-pongu. Hraje se na dvě branky, do kterých se musíte strefovat. Samozřejmě se používá ozvučený míček. Když dáte gól, počítá se to za dva body, když se trefíte do desky, která ohraničuje střed, nebo když míček vyhodíte ven ze stolu. Showdown se hrál na velkém internátě a na první pracovně. Hrálo se až do večera, a protože se nestihlo odehrát všechny zápasy, tak se to muselo odložit na další den. Showdown se hrál v týmech po třech hráčích, kteří se postupně točili po třech podáních. Za naše družstvo hráli Patrik Takáč, Dušan Klucho a já.

Druhý den byla na programu atletika, která se konala na stadionu Přátelství vedle Strahova. Dopoledne se běželo 60 metrů a házelo se kriketovým míčkem. Odpoledne probíhalo plavání, které se konalo v Tyršově domě v Praze 1. Tento den se plavalo 25 metrů volný způsob, 50 metrů prsa, 25 a 50 metrů znak. Večer se dohrávaly zápasy showdownu.

Třetí den sportovek se dopoledne odehrávala druhá část atletiky. Běželo se 600 metrů a skákalo se do dálky, kde jsem vyhrál zlato. Odpoledne probíhala druhá část plavání. Plavalo se 25 metrů prsa, 50 metrů volný způsob a nakonec štafeta. Tohoto plavání jsem se nezúčastnil, protože jsem byl nachlazený. Večer jsme měli volný program, a kdo chtěl, tak mohl jezdit na koloběžkách nebo si mohl zazpívat písničky.

Poslední den sportovek se hrál goalball. Hrají to tři hráči, kteří hlídají devítimetrovou branku. Hraje se s velkým ozvučeným míčem. Tento míč si hráči mezi sebou posílají a snaží se dávat branky. Když je rozdíl deseti branek, tak zápas končí. Goalball se hrál nedaleko naší školy v Keplerově gymnáziu. Hráli jsme 4 zápasy, z nichž jsme dva vyhráli a dva prohráli, tudíž jsme skončili na krásném pátém místě ze sedmi.

Večer se konala diskotéka a raut, ale protože jsem byl nachlazen, tak jsem musel odjet domů o něco dříve. Proběhlo tam vyhlášení celých Sportovních her 2012.

Sportovní hry se mi velice líbily a jsem rád, že jsem se jich mohl zúčastnit.

Tomáš Mysliveček, 10. ročník ZŠ