Tip na prázdninový výlet

 TIP NA PRÁZDNINOVÝ VÝLET

Tento výlet jsem si vybral proto, že strašně rád jezdím vlakem. Parním jsem ještě nikdy necestoval, a proto bych to rád vyzkoušel. Na konci lázní jsem našel článek v časopise, a tak mě napadlo, že by to mohlo být dobré téma do našeho školního časopisu JEŽKOVY VOČI. Strašně rád čtu Harryho Pottera a v tomto článku se píše, že vlak, který tam jezdí, vypadá přesně tak jako z filmu, a proto bych se o tom rád přesvědčil. Snad zaujme tento článek někoho stejně tak jako mě.
V České republice jsou vláčky, které jsou samy o sobě atrakcí. Dopřejte si jízdu parní lokomotivou nebo si můžete půjčit drezínu. Na železnici toho totiž můžete zažít víc, než jste si kdy mysleli.

V jižních Čechách najdete raritu, kterou byste při cestě za vlakovými atrakcemi neměli určitě minout. Z Jindřichova Hradce vede totiž poslední celoročně funkční úzkokolejka v Čechách. Krajinu můžete sledovat z historického parního vlaku. Pamětní deska připomíná, že tu byl vyloučen z přepravy český velikán Jára Cimrman. Parní lokomotiva jezdí z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice v srpnu a v září o sobotách.

Více na WWW.JHMD.CZ

Vlakovou atrakci najdete také v moravských Ratíškovicích. Tady si můžete půjčit šlapací drezínu a s tou se sami projet. Trať je dlouhá tři kilometry. Na šlapací drezínu se vejde maximálně šest osob, přičemž vždy dva šlapou a čtyři se vezou.

Více na WWW.RATISKOVKA.COM

Stoprocentně vás nadchne také vlak, který jezdí mezi Tanvaldem a Harrachovem. Jde totiž o technickou zajímavost. Vypadá přesně jako vlak, co vozí Harryho Pottera do Bradavic.

Více na WWW.ZUBACKA.CZ

Hodně dlouho jsem nevěděl o čem psát, ale tento článek mě strašně zaujal. Doufám, že se zalíbí i nějakému dalšímu čtenáři našeho časopisu a pokud se povede tento výlet uskutečnit, tak si o něm můžeme povyprávět, anebo napsat naše zážitky. Přeji všem, kteří výlet uskuteční,skvělé počasí a šťastnou cestu.

Zdraví Vašek Kohout.