Výlet do Krkonoš

 Výlet v Krkonoších s panem Thelenem

Protože jezdíme každý rok na ŠVP na stejné místo, chtěl nás Pan THELEN vzít jinam. Na první část ŠVP: 2. 6. 2004 vzal naši spojenou třídu do Krkonoš a chtěla bych o tom něco napsat.

Spali jsme na chatě Betyně. Byla to velká chata s jídelnou. Naše třída byla ubytována na třech pokojích. Na prvním pokoji jsem spala já s paní Sojkovou, Milošem a Michalem. Na dalším pokoji byl Marek, Radek, Libor a pan učitel. A na posledním pokoji byla pana učitele známá a zároveň naše zdravotnice Eva se synem.

Učili jsme se před chatou u stolů. Nesmím zapomenout, že nás pan učitel vždy fotil a říkal, jak moc nám to sluší!!! Před chatou stál skútr a jelikož byl Miloš tak zvědavý, tak ho jednou málem až nastartoval.

Také musím napsat o nějakých výletech a zážitcích,které jsme tam prožili a na které ráda vzpomínám. Tak například výlet na Sněžku. Když jsme vycházeli od chaty, Pan učitel řekl,že tu je řeka Úpa a Libor od té doby po cestě stále vyřvával řeka úúúpááá!!! Jeli jsme lanovkou a já pana učitele štvala tím,že jsem s ní kývala. Stále říkal: „nedělej to nebo spadneme“,a já s Michalem jsme z toho měli legraci. Pan učitel měl Michala na klíně,takže ta vyjížďka byla pestřejší,jinak zbytek naší výpravy jezdili po dvojicích. Na vrcholu Sněžky jsme se fotili s Krakonošem,kde jsou hranice ČR a Polska.

Dalším,velmi povedeným výletem byla třeba zoo. Pan učitel nám koupil žirafu za 2000 podle tamního psa,kterého mají majitelé chaty Betyny,jsme jí dali jméno Gejza. Řekl nám,že nám ji daruje,abychom si ji ve škole vzali do třídy a aby nás hlídala.

Dalším velice povedeným zážitkem byla Stezka odvahy. Každého z nás začali postupně budit v jednu hodinu v noci. Co si pamatuji,tak mi Eva dala nějaké holinky,aspoň o 100 čísel větší,stále mi padaly z nohy,ani nevím,co mi oblékla, jen vím,že to nebylo moje a vydaly jsme se ven. Tam mě postavila na schody,z nichž se scházelo od chaty a stála jsem tam. Asi po minutě se ozval pan učitel a řekl,ať sejdu schody. Pasoval mě na RKS. Tuto hru týkající se tématiky RKS jsme hráli hodně dlouho a Merlina,kterým byl právě pan učitel,bavilo vymýšlet na toto téma hry. Stále jsme hrály různé úryvky z té knihy,a proto se toho chytil i zbytek našeho doprovodu. Psali jsme také časopis Rytíři kulatého stolu a tím vlastně tato hra začala. Nevěděla jsem,jestli to byl sen,ani nevím,jak jsem se dostala do pokoje. Ráno jsme si o tom s klukama povídali a sdělovali si své dojmy. Stále jsme nedokázali pochopit,že každý říkal ty samé zážitky z minulé noci. Mysleli jsme,že to byl sen a každý se málem přizabil při scházení schodů. Oni se nám za rohem smáli.

Další povedený výlet byl na Černé hoře. Při stoupání na Černou horu jsme šli přes rašeliniště a bažiny a Markovi se podařilo plácnout sebou o zem. Zároveň Radkovi Marka přišlo líto,protože je kopec celou dobu štval a neustále zakopávali,zvolal Radek neslušné slovíčko. Nějaká paní procházející okolo kluky ještě dorazila se svým komentářem: „to je ale krásný den,že kluci“? Kluci dost naštvaně odpověděli: „Jo, Jo!!! Fakt nádherný.“

Při našem výletě v Krkonoších,kdy jsme měli volný čas,procházeli jsme se po lesích v blízkosti chaty. Při každé procházce jsme zpívali námi upravené písně,abychom se nenudili například generál Laudon nebo Když jsem šel na půdu pro hrábě. Házeli jsme jiná slova, a pan učitel nám do toho vymýšlel různé zvuky. Byla to sranda a nebyla píseň,kterou bychom zazpívali do konce,jak jsme se při tom smáli. Také jsme opékali buřty.

Poslední den nám zaplatili v jídelně každému velký polárkový dort. Nikdo z žáků o tom neměl ani tušení. Bylo to pro nás velice milé překvapení. Byli jsme plní. Ten den jsme byli dlouho vzhůru a povídali jsme si o všech zážitcích a dojmech z našeho Krkonošského výletu.

Každý večer jsme četli knihy o dinosaurech. Také jsme chodili do vířivky a jednou večer při odchodu, prohlásila Pani Sojková baťohu,jdeme. Byla už tak vyřízená,ale my z toho měli obrovskou legraci!!!

Na tento výlet mám senzační vzpomínky a nikdy na něj nezapomenu!!! Byl to poslední výlet s touto partou a nejvíce povedený. Líbil se mi ten přístup našeho doprovodu. Nikdo z nás neudělal žádnou hloupost ani přestupky a nebyli jsme drzí (tedy v rámci možností)! Nikdy se nestalo,že by jsme byli rozděleni na více skupinek. Vždycky jsme šli pohromadě. To se mi na tom líbilo. Byli jsme všichni stále spolu,proto to byl tak nezapomenutelný výlet!!!

Tímto článkem bych ráda poděkovala celému doprovodu za krásné prožití několika dnů a za tolik výletů a překvapení!!!

Sestava

:
Ivan Thelen, Věra Sojková a Eva se synem;
4. ročník: Radek Kratochvíl, Marek Kupka a Libor Faltus;
3. ročník: Nikola Bílá a Michal Rucker;
1. ročník: Miloš Vacek.