Facebook YouTube

Nadace Leontinka a nadační fond Českého rozhlasu Světluška

  • Koncem školního roku jsme zakoupili pomůcky pro diagnostiku a vzdělávání dětí a žáků s těžkým zrakovým postižením a klienty SPC ve Škole Jaroslava Ježka,  díky příspěvku Světluška – Nadační fond Českého rozhlasu, Kaufland. Mimo tyto pomůcky jsme zakoupili předplatné výukových jazykových časopisů, dvouroční licenci na portálu Hry pro školy (interaktivní hry pro první stupeň) a mohli jsme také obnovit zastaralou PC sestavu v mateřské škole za novou s lepším větším monitorem (zvláště pro potřeby logopedické péče a zrakové terapie dětí). Za tuto podporu velice děkujeme!
  • Letos v prosinci – díky finančním darům od nadace Leontinka a  nadace Českého rozhlasu Světluška – se může znovu uskutečnit celorepublikové sportovní soustředění zrakově postižených žáků v Janských Lázních, které má již 15ti letou tradici a které letos pořádá naše škola.
    Cílem tohoto zimního pobytu je rozvinout u zrakově postižené mládeže povědomí, že pobyt na horách a pohybové aktivity na sněhu je možné využít jako prostředek k aktivnímu trávení volného času, k rozvoji fyzické kondice potřebné i k jiným sportům a možnosti věnovat se zimním sportům na závodní úrovni. Moc děkujeme!